Archiwum kategorii: moda

Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich wymogów zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców bywa rozmaity, a w przypadku dużych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się okłamać – naturalna skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto zł jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra musi mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu przez net zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy produkt ma jedynie jej znikome ilości.
Towar wykonany z naturalnej skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to zestaw kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu szkolnego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i ozdobom.
W takim komplecie biała bluzka ma klasyczny, dopasowany fason dodatkowo jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie wygięte, lecz proste i usztywnione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja wyrafinowana została podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny fason z materiału. Takowa tkanina nadaje jej trochę ekstrawaganckiego charakteru oraz przekonuje, iż nosząca ją panna jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na szpilce. My doradzamy połyskujące, srebrne buciki o topowym, mocno wyciętym kroju i z asymetrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę na skos. Oryginalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję zdobi misterny naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia sporo połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na przegub ręki proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w dłoni czy na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do sklepów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę wybranej rzeczy przenosi na stronę rzeczy.
tekst dostepny na stronie torebka